Notikumu kalendārs - Augusts, 2020

Valmierā notiks plašas informatīvās aktivitātes cilvēktirdzniecības mazināšanai

04.09.2015

Šā gada 4. un 5. septembrī biedrības „Patvērums „Drošā māja”” speciālisti un jaunieši organizē vairākas aktivitātes Valmierā ar mērķi veicināt dažādu sabiedrības grupu drošību situācijās, kas potenciāli saistās ar kļūšanu par cilvēku tirdzniecības upuriem.

4.septembrī Valmieras Valsts ģimnāzijā  dažādu klašu audzēkņus speciālisti iepazīstinās ar aktuālākajām cilvēku tirdzniecības formām. Nodarbības notiks no plkst. 8:50 līdz 10:20.

No plkst. 15.00 līdz 17.00 Valmieras integrētajā bibliotēkā notiks praktisks seminārs pašvaldību darbiniekiem un citiem interesentiem par cilvēktirdzniecības procesu (vervēšanu, potenciālā upura identificēšanu un iesaistītajām institūcijām palīdzības sniegšanai). Pasākums notiks  Cēsu ielā 4, 2.stāvā, 217. telpā.

No plkst. 18.00 Valmieras Kultūras centra laukumā katram būs iespēja iejusties cilvēku tirdzniecības upura "ādā". Biedrības „Patvērums „Drošā māja”” jaunieši pastāstīs, kā notiek cilvēku tirdzniecība un sniegs atbildes uz interesentu jautājumiem.

5. septembrī no plkst. 10.00 Valmieras Jaunatnes centrā „Vinda” aktīvajiem jauniešiem būs iespēja piedalīties simulācijas spēlē par cilvēku tirdzniecību, lai daudzpusīgi iepazītu dažādas ekspluatācijas formas un apzinātos pieejamos instrumentus sevis pasargāšanai.

Aktivitāšu laikā apmeklētājiem būs pieejams Pretcilvēktirdzniecības informatīvais treileris. Tajā ir izvietota ar dažādām maņām uztverama ekspozīcija, kas ataino cilvēku tirdzniecības formas un apstākļus.

Aktivitātes tiek īstenotas projekta „Multidisciplināras iniciatīvas cilvēku tirdzniecības ierobežošanai” ietvaros. To finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija un ASV vēstniecība Rīgā.

Informāciju sagatavoja: Reinis Grāvītis, projekta „Read the Small Print!” vadītājs, tālr. 27011868, e-pasts: gravitis.reinis@gmail.com; Rasa Saliņa, sabiedrisko attiecību konsultante, tālr. 29145314, e-pasts: rasa.salina@gmail.com

Valsts informatīvais resurss par cilvēktirdzniecības mazināšanas tēmu un aktualitātēm Latvijā