Notikumu kalendārs - Augusts, 2020

Rīgā notiek starptautiska konference par vardarbību ģimenē

22.09.2016

2016.gada 26.septembrī Saeimas Sarkanajā zālē, Jēkaba ielā 11, notiks starptautiska konference "Kā novērst vardarbību ģimenē? Aktuālās problēmas un risinājumi", kuru organizē "Resursu centrs sievietēm "Marta"" sadarbībā ar LR Saeimu un ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu. 

Konferences mērķis ir novērtēt paveikto vardarbības pret sievieti novēršanas jomā un meklēt iespējamos identificēto problēmu risinājumus.

Starptautiski pētījumi pierāda, ka vardarbība ģimenē ir nesaraujami saistīta ar citiem noziedzīgiem nodarījumiem pret cilvēku, sabiedrību un cilvēci kopumā, tai skaitā cilvēku tirdzniecības un seksuālās ekspluatācijas risku.

Konferencē piedalīsies eksperti no dažādām Latvijas un starptautiskām institūcijām, ar labās prakses piemēriem iepazīstinās profesionāļi no ASV, Francijas un Zviedrijas.

Gan starptautiskās labās prakses pieredze, gan Latvijas situācijas apskats sniegs būtisku atbalstu vardarbības pret sievieti novēršanas rīcībpolitiku sekmīgai īstenošanai Latvijā, jo Latvija aizvien ir viena no Eiropas valstīm, kur ir augsts vardarbības līmenis pret sievieti un kam jārod nekavējoši risinājumi.

Konferences programma.

Konferenci būs iespējams vērot tiešraidē no Saeimas nama: www.saeima.lv  

Valsts informatīvais resurss par cilvēktirdzniecības mazināšanas tēmu un aktualitātēm Latvijā