Notikumu kalendārs - Augusts, 2020

Mančesteras policija izglābj cilvēku tirdzniecības upuri no Latvjas

25.08.2014

2014.gada 19.augustā Mančesteras policija atbrīvojusi 36 gadus jaunu sievieti no Latvijas, kura tiek uzskatīta par cilvēku tirdzniecības upuri.

Policija uzskata, ka sieviete atvilināta uz Lielbritāniju, maldinot viņu par patiesajiem darba apstākļiem. Mančesteras policija informāciju saņēma no Interpola, ar kuru bija sazinājusies sievietes māte Latvijā. Sievietes māte bija ziņojusi, ka viņas meita tiek turēta pret savu gribu kādā dzīvoklī Mančesterā. Sieviete nebīvē bija turēta 14 mēnešus kopš 2013.gada vidus. Šajā laikā sieviete tika pārvietota vairākkārtīgi, tāpēc viņa skaidri nezināja savu atrašanās vietu, taču telefonsarunā ar māti detalizēti aprakstīja  dzīvokli un tā apkārtni, kur viņa atradās.

Mančesteras policija operatīvi reaģēja uz Interpola sniegto informāciju  un nekavējoties atbrīvoja sievieti.

Policija ir arestējusi trīs peronas aizdomās par cilvēku tirdzniecību.

Mančesteras policijas pārstāvis atzinīgi novērtējis sievietes drosmi un spēju stāties pretī saviem pāridarītājiem, nododot šo vitāli svarīgo informāciju par viņas atrašanās vietu, kas ļāva sievieti atbīvot no gūsta.

Informācijas avots: Woman saved after being trafficked to the UK from Latvia (21.08.2014.) http://www.itv.com/news/granada/story/2014-08-21/woman-saved-after-being-trafficked-to-the-uk-from-latvia/

Valsts informatīvais resurss par cilvēktirdzniecības mazināšanas tēmu un aktualitātēm Latvijā