Notikumu kalendārs - Augusts, 2020

Lielbritānijā atbrīvoti paverdzināti Latvijas iedzīvotāji

14.08.2014

Otrdien, 12.augustā Saushemptonā, Lielbritānijā policijas reida laikā kādā lauku saimniecībā tika atbrīvoti astoņi vīrieši no Latvijas, Rumānijas un Polijas, kas tika pakļauti verdzībai. Atbrīvotie vīrieši ir vecumā no 21 līdz 46 gadiem. Cietušās personas atrodas Pestīšanas armijas uzņemšanas centrā cilvēku tirdzniecības upuriem, kas nodrošina cietušajām personām psiholoģisko un praktisko palīdzību.

27 gadus vecs vīrietis no Lutonas Bedfordšīrā ir apcietināts aizdomās par apzinātu citas personas turēšanu verdzībā vai kalpībā.

Lielbritānijā  kontrabandas ceļā tiek ievesti cilvēki, kas tiek ļaunprātīgi izmantoti un paverdzināti.  Lielbritānijas policijas pārstāvis norādīja, ka  "ja jums piedāvā lētu darbaspēku, kas izklausās pārāk labi, lai būtu patiesība attiecībā pret darba izmaksām, pajautājiet sev: kurš patiesībā par to maksā?".

Informācijas avots: www.theguardian.com (Eight men rescued from Hampshire farm amid slavery claims http://www.theguardian.com/uk-news/2014/aug/12/eight-men-rescued-hampshire-farm-slavery-claims).

Ņemot vērā notikušo, Iekšlietu ministrija atkārtoti aicina Latvijas iedzīvotājus būt piesardzīgiem, meklējot darbu un dodoties strādāt ārpus Latvijas robežām.

Lai izvairītos no krāpnieciskām darbībām, kuru  rezultātā personai var rasties zaudējumi vai persona var kļūt par darbaspēka ekspluatācijas vai verdzības upuri, kā arī novērstu līdzīgus gadījumus, kad Latvijas iedzīvotāji cieš no ļaunprātīgas izmantošanas, Iekšlietu ministrija aicina personas, kuras dodas peļņā uz ārvalstīm, pievērst uzmanību savai drošībai un apzināt iespējamos riskus.

Informācija par preventīvajiem pasākumiem, kurus ņemot vērā, var samazināt riskus kļūt par piespiedu darba upuri ārzemēs, par iestādēm, kur var meklēt palīdzību, ja persona atrodas ārvalstīs, kā arī kas, kur un kā var saņemt valsts nodrošināto palīdzību cilvēku tirdzniecības upuriem, pieejama interneta vietnē: www.cilvektirdznieciba.lv.

Informāciju sagatavoja: Iekšlietu ministrija

Valsts informatīvais resurss par cilvēktirdzniecības mazināšanas tēmu un aktualitātēm Latvijā