Notikumu kalendārs - Jūnijs, 2023

Projekta STROM II sabiedrības informēšanas kampaņa Liepājā

20.10.2017

Atzīmējot Eiropas Savienības dienu pret cilvēku tirdzniecību un noslēdzot projektu STROM II “Stiprinot pašvaldību lomu darbā cīņai pret cilvēku tirdzniecību”, Liepājas pilsētā un novados no 2017.gada 13.oktobra līdz 18.oktobrim tika īstenota sabiedrības informēšanas kampaņa, lai novērstu cilvēku tirdzniecību un veicinātu iedzīvotāju izpratni par cilvēku tirdzniecības riskiem un informētību par preventīvajiem pasākumiem, lai novērstu iespējamību kļūt par cilvēku tirdzniecības upuri un kontaktinformāciju, kur vērsties informācijas iegūšanas nolūkā un palīdzības saņemšanai.

Liepājas pašvaldības īstenotajā informatīvajā kampaņā kopumā sasniegti vairāk nekā 70 000 iedzīvotāju Liepājas pilsētā un tuvējos novados.

Informatīvās kampaņas īstenošanai tika izgatavots informatīvais materiāls – buklets un pildspalvas ar uzrakstu www.cilvektirdznieciba.lv, kas tika izplatīts 15 izglītības iestāžu sociālajiem pedagogiem un karjeras konsultantiem izdalīšanai vidusskolēniem un skolotājiem, Liepājas speciālās internātskolas jauniešiem, Liepājas Valsts tehnikums audzēkņiem un pedagogiem, Liepājas Universitātes studentiem, Liepājas Sociālā dienesta ģimenes atbalsta nodaļai izplatīšanai riska grupas ģimenēm, Liepājas novadu speciālistiem izplatīšanai novadu iedzīvotājiem, Liepājas starpinstitucionālās darba grupas speciālistiem izplatīšanai klientiem un preventīvo pasākumu dalībniekiem valsts un pašvaldības policijā, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē, Nodarbinātības valsts aģentūrā, Bāriņtiesā, nevalstiskajās organizācijās, Valsts robežsardzē, Liepājas bērnunamā, Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijā un pašvaldības administrācijas sabiedrības pārvaldē. Informatīvās kampaņas ietvaros tika izplatīti 2500 bukleti un 500 pildspalvas.

 

Žurnāliste Kristīne Pastore sagatavoja publikāciju "Cilvēku tirdzniecība nav tikai pagātne, bet arī tagadne" pašvaldības izdevumam “Katram liepājniekam”, kura papildināta ar bukletu, nonāks katras Liepājas pilsētas mājsaimniecības pasta kastītē – kopumā tās ir 34 800 mājsaimniecības.

 

Starpinstitucionālās darba grupas vadītājs Atis Dzērvēns un projekta STROM II koordinatore Liepājas pašvaldībā Brigita Dreiže piedalījās sižeta par cilvēku tirdzniecības tēmas aktualitāti veidošanā TV Kurzeme, kurš tika rādīts Latvijas televīzijas raidījumā “Novada ziņas” 16.10.2017. Sižeta ieraksts pieejams: https://www.liepajniekiem.lv/tv-kurzeme/raidijumi/par-liepaju-un-liepajniekiem-209918 (sižeta sākums 9.minūtē).

 

Liepājas pilsētas starpinstitucionālās darba grupas cilvēku tirdzniecības novēršanai Institūciju kompetenču apraksts un kontaktinformācija, kā arī cita nozīmīga informatīvā informācija par cilvēku tirdzniecības jautājumiem pieejama Liepājas pilsētas pašvaldības mājas lapā www.liepaja.lv sadaļā Sabiedrība – Cilvēktirdzniecība

 

Projekta īstenošanu Latvijā  finansiāli atbalsta Ziemeļu Ministru padome, Zviedru institūts un Latvijas Republikas Iekšlietu ministrija.

 

Informāciju sagatavoja un publicēja Iekšlietu ministrija, tālrunis 67829674, sadarbībā ar projekta STROM II koordinatori Liepājas pašvaldībā Brigitu Dreiži.

Informatīvā kampaņa Liepājas pašvaldībā projekta STROM II ietvaros

2017.gada 13.-18.oktobris

Informatīvā kampaņa Liepājas pašvaldībā projekta STROM II ietvaros | Cilvektirdznieciba.lv
Informatīvā kampaņa Liepājas pašvaldībā projekta STROM II ietvaros | Cilvektirdznieciba.lv
Valsts informatīvais resurss par cilvēktirdzniecības mazināšanas tēmu un aktualitātēm Latvijā