Notikumu kalendārs - Augusts, 2020

Par gadījumiem, kas saistīti ar cilvēku tirdzniecību, jāziņo Latvijas Valsts policijai

17.11.2015

Cilvektirdznieciba.lv informē, ka par gadījumiem, kas saistīti ar cilvēku tirdzniecību - persona tiek turēta nebrīvē, atņemti dokumenti, pret personu izturas vardarbīgi, draud, seksuāli izmanto, piespiež darīt darbus vai sniegt pakalpojumus pret personas gribu - jāziņo Valsts policijai, kas nodrošina starptautisko sadarbību ar citu valstu tiesībsargājošām iestādēm, Interpolu un Eiropolu.  

Latvijas medijos un interneta vietnē www.independent.co.uk sniegta informācija par bandu, kas notiesāta par Latvijas valstspiederīgās cilvēku tirdzniecību Lielbritānijā. Minēts, ka Latvijas pilsonei izdevās sazināties ar māti Latvijā, kura informāciju nodeva Interpolam. Šī konkrētā cilvēku tirdzniecības gadījuma veiksmīga atklāšana ir labs starptautiskās sadarbības piemērs: Lielbritānijā gūstā turētās sievietes māte sazinājās ar Valsts policiju. Valsts policija, sadarbojoties ar Interpolu, nekavējoši nodeva informāciju Apvienotās Karalistes policijai. Efektīvās pārrobežu sadarbības rezultātā izdevās noskaidrot Latvijas pilsones atrašanās vietu un viņu izglābt.

Cilvektirdznieciba.lv aicina nepalikt vienaldzīgiem un ziņot Valsts policijai par iespējamiem cilvēku tirdzniecības gadījumiem.

Informācija par Latvijas pilsones cilvēku tirdzniecības gadījumu lasāms:

http://www.independent.co.uk/news/uk/crime/human-trafficking-gang-jailed-after-treating-latvian-woman-as-a-commodity-a6736931.html

http://apollo.tvnet.lv/zinas/lielbritanija-apcietina-bandu-kura-vairak-neka-gadu-tureja-gusta-latvieti/711900

Informāciju ievietoja: Iekšlietu ministrija

Valsts informatīvais resurss par cilvēktirdzniecības mazināšanas tēmu un aktualitātēm Latvijā