Notikumu kalendārs - Augusts, 2020

NVA filiāles sadarbosies cilvēku tirdzniecības mazināšanai

17.06.2014

Lai pievērstu iedzīvotāju uzmanību, meklējot un izvērtējot potenciālā darba iespējas, projekta „Biedrības "Patvērums "Drošā māja"" darbības atbalsta programma cilvēku tirdzniecības mazināšanai Latvijā” ietvaros 28 Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) filiālēs* visā Latvijā sākot ar jūnija mēnesi tiek izvietoti informatīvi plakāti ar Uzticības tālruni cilvēku tirdzniecības mazināšanai.

Brīvprātīgie Uzticības tālruņa plakātus gatavo nosūtīšanai uz NVA filiālēm

„Ar Nodarbinātības valsts aģentūru biedrībai jau vairāku gadu garumā ir izveidojusies laba sadarbība, īstenojot preventīvos pasākumus, kas vērsti uz cilvēktirdzniecības problemātikas mazināšanu. Ceram, ka šī projekta ietvaros aptvertā jaunā mērķa grupa – sezonas darba Latvijā vai ārvalstīs meklētāji – izmantos iespēju konsultēties ar Uzticības tālruņa operatoriem un tādējādi sevi pasargās no nepatīkamiem pārsteigumiem,” atzīmē Sandra Zalcmane, biedrības „Patvērums „Drošā māja”” vadītāja.

Latvijā pirmā bezmaksas Uzticības tālruņa (+371) 28612120 līnija pērn tika izveidota, lai ikviens interesents varētu operatīvi saņemt informāciju par nepieciešamo rīcību konkrētajā situācijā un izmantotu to kā vienu no resursiem, ja ir nepieciešama palīdzība cilvēku tirdzniecības gadījumos Latvijā vai ārvalstīs. Šogad iedzīvotāji šo tālruni izmantojuši ir 113 reizes. Visbiežāk pēc konsultācijām cilvēki ir vērsušies, lai iegūtu vispārēju informāciju par cilvēku tirdzniecību – noskaidrotu, kas ir cilvēku tirdzniecība, kā atpazīt tās formas - fiktīvas laulības, piespiedu darbs un seksuāla ekspluatācija. Iedzīvotāji tālruņa konsultācijas izmantojuši kā  preventīvu resursu, lai paši zvanītāji un viņu tuvinieki nenokļūtu situācijā, kas saistīta ar cilvēktirdzniecību.

NVA direktore Inese Kalvāne: „Darba meklētājiem jābūt labi informētiem, lai darba meklējumi būtu droši. Darba meklētāju informēšanai un brīdināšanai par iespējamajiem riskiem gan ārvalstīs, gan Latvijā mēs allaž esam pievērsuši lielu uzmanību. Tā, piemēram, bezmaksas konsultācijas par nodarbinātības un mācību iespējām, kā arī dzīves un darba apstākļiem Eiropas valstīs visiem interesentiem sniedz mūsu EURES konsultanti, labi palīgi drošas darba meklēšanas jautājumos ir arī NVA karjeras konsultanti. Sadarbojoties ar Ārlietu ministriju, mēs regulāri izdodam un izplatām informatīvos materiālus par to, kas jāzina, ja tiek meklēts vai atrasts darbs ārzemēs. Liela nozīme ir mūsu sadarbībai ar nevalstiskajām organizācijām. Esmu gandarīta, ka, sadarbojoties ar biedrību "Patvērums "Drošā māja"" un izvietojot NVA filiālēs plakātus ar Uzticības tālruni cilvēktirdzniecības mazināšanai, mēs uzskatāmi pievērsīsim savu klientu uzmanību tādai bīstamai parādībai kā cilvēktirdzniecība. Gribu vēlreiz atgādināt, ka darba meklētājiem jābūt zinošiem, nedrīkst paļauties tikai uz darbiekārtotāju solījumiem, visām savstarpējām saistībām jābūt dokumentāri apstiprinātām, rūpīgi jālasa  visi parakstam piedāvātie dokumenti un jāzina, kur vērsties, nonākot grūtībās.”

Ar mērķi atbalstīt sabiedrības informēšanu par cilvēku tirdzniecību, aktivitātēs iesaistījies sociāli atbildīgs darbā iekārtošanās portāls www.irdarbs.lv, nodrošinot Uzticības tālruņa plakātu dizaina izstrādi un druku.

*NVA filiāles atrodas Aizkrauklē, Alūksnē, Balvos, Bauskā, Cēsīs, Daugavpilī, Dobelē, Gulbenē, Jēkabpilī, Jelgavā, Jūrmalā, Krāslavā, Kuldīgā, Liepājā, Limbažos, Ludzā, Madonā, Ogrē, Preiļos, Rēzeknē, Rīgā, Saldū, Siguldā, Talsos, Tukumā, Valkā, Valmierā, Ventspilī.

Projektu „Biedrības „Patvērums „Drošā māja”” darbības atbalsta programma cilvēku tirdzniecības mazināšanai Latvijā” finansē EEZ finanšu instruments un Latvijas valsts.

Vairāk par EEZ finanšu instrumenta programmu "NVO fonds" lasiet šeit 

EEZ Finanšu instrumenta mājas lapa Latvijā: http://www.eeagrants.lv

EEZ Finanšu instrumenta oficiālā mājas lapa: http://www.eeagrants.org

Par publikācijas saturu atbild biedrība "Patvērums "Drošā māja"".

Valsts informatīvais resurss par cilvēktirdzniecības mazināšanas tēmu un aktualitātēm Latvijā