Notikumu kalendārs - Augusts, 2020

Medijus informēs par informatīvo kampaņu drošai ceļošanai un darbaspēka ekspluatācijas risku ārvalstīs novēršanai

25.06.2018

26. jūnijā Ārlietu ministrijā, Z.A. Meierovica zālē, plkst. 11.00 mediju pārstāvji aicināti uz informatīvās kampaņas drošai ceļošanai un  darbaspēka ekspluatācijas risku ārvalstīs novēršanai atklāšanu.

Kampaņa ilgs no 26. jūnija līdz augusta beigām. Par Latvijas sniegtās konsulārās palīdzības aktualitātēm stāstīs Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta direktore Guna Japiņa. Iekšlietu ministrijas nacionālā koordinatore cilvēktirdzniecības novēršanas jautājumos Lāsma Stabiņa informēs par aktualitātēm cilvēku tirdzniecības jomā darbaspēka ekspluatācijas nolūkā un par preventīvajiem pasākumiem, kas jāņem vērā, lai mazinātu riskus tikt pakļautam cilvēku tirdzniecībai ārvalstīs.

Savukārt Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) direktora vietniece Kristīne Stašāne stāstīs par Eiropas nodarbinātības dienestu tīkla (EURES) konsultantu atbalstu darba meklētājiem: konsultācijām un informēšanu par droša darba iespējām, dzīves un darba apstākļiem, darba likumdošanu un administratīvajām procedūrām ES un Eiropas Ekonomikas zonas valstīs, kā arī Šveicē. K. Stašāne informēs arī par darbiekārtošanas pakalpojumu sniedzēju licencēšanu un uzraudzību, ko Latvijā veic NVA, atgādinās, kas jāņem vērā, meklējot darbu ārvalstīs. 

Atklāšanas pasākumā būs klāt arī nevalstisko organizāciju “Centrs “Marta”” un “Patvērums “Drošā māja”” pārstāves. Šīs nevalstiskās organizācijas Latvijā nodrošina gan cilvēku tirdzniecības upura statusa piešķiršanu personām, kuras tikušas pakļautas ekspluatācijai Latvijā un ārvalstīs, ja par cilvēku tirdzniecības gadījumu nav iespējams uzsākt kriminālprocesu un personu atzīt par cietušo, gan valsts finansētās sociālās rehabilitācijas pakalpojumu un atbalsta pakalpojumu sniegšanu cietušajiem kriminālprocesā.

Interesentiem dalību pasākumā lūgums pieteikt līdz 25. jūnija plkst. 17. 00 Ārlietu ministrijas Mediju centrā, rakstot uz e-pastu: media@mfa.gov.lv

Valsts informatīvais resurss par cilvēktirdzniecības mazināšanas tēmu un aktualitātēm Latvijā