Notikumu kalendārs - Augusts, 2020

Konference "Patiesība par vilinošiem darba piedāvājumiem"

20.03.2019

Pestīšanas armija 2019.gada 12.aprīlī plkst.9.30 - 17.00 (Rīgā, Bruņinieku ielā 10A) aicina uz konferenci “Patiesība par vilinošiem darba piedāvājumiem”, kas norisināsies Pestīšanas armijas Eiropas tīkla pret cilvēktirdzniecību uzsāktās vērienīgās kampaņas ietvaros ar mērķi palielināt izpratni par cilvēku tirdzniecību un mūsdienu verdzību. Kampaņa pievērsīs cilvēku uzmanību, brīdinot – “Patiesība par vilinošiem darba piedāvājumiem” un “Lētas cenas nāk par augstu maksu – cilvēku brīvību”. 

Joprojām cilvēki emigrē no Latvijas labākas dzīves un darba meklējumos, bet diemžēl ne vienmēr tas beidzas ar pozitīvu pieredzi. Trūkstot informācijai un nespējot novērtēt riskus, ārzemēs, bieži arī neprotot svešvalodu labā līmenī, mūsu līdzcilvēki tiek savervēti darbam, kas reālajā dzīvē nozīmē smagu bezatlīdzības darbu, nepieņemamus sadzīves apstākļus, seksuālu izmantošanu un virkni citus pārkāpumus.

Tāpēc ar kampaņas un speciālu pasākumu palīdzību Pestīšanas armija veicinās izpratni par riskiem nonākt beztiesīgā situācijā un veidiem, kā ikviens mūsu sabiedrībā varētu tās atpazīt un pārliecināties, ka tuvinieki, draugi vai paziņas ir drošībā. Cilvēku stāsti un ārvalstu pieredze liecina, ka cilvēki joprojām ir vieglprātīgi, domājot, ka gan jau viss būs labi. Tomēr nepārliecinoties un neņemot vērā brīdinājumus, vēlāk gadiem ilgi var nākties atgriezt to, kas cilvēkam ticis nolaupīts.

Lai aktualizētu šos jautājumus, izzinātu, kā rīkoties un kādā veidā sniegt palīdzību, Pestīšanas armija aicina nevalstiskās organizācijas, draudzes, dažāda veida iniciatīvas un kopienas, un ikvienu interesentu uz konferenci “Patiesība par vilinošiem darba piedāvājumiem”.

Konferencē uzstāsies runātāji no Zviedrijas: cilvēktiesību advokāte Madeleina Sundela (Madeleine Sundell) un juriste un koordinatore pret cilvēku tirdzniecību Pestīšanas armijā Zviedrijā Emma Koterila (Emma Cotterill), kā arī Joanna Trela (Joanna Trela) no Polijas, kura dalīsies ar labās prakses piemēru un stastīs par Polijas un Lielbritānijas projektu cilvēku tirdzniecības apkarošanā.

Pieteikumus dalībai konferencē lūgums nosūtīt līdz 2019. gada 31. martam uz info@pestisanasarmija.lv.

Valsts informatīvais resurss par cilvēktirdzniecības mazināšanas tēmu un aktualitātēm Latvijā