Notikumu kalendārs - Augusts, 2020

Iekšlietu ministrijā notiks konference-mācības par upuru tiesību ievērošanu cilvēktirdzniecības lietās

28.08.2015

Pēc Amerikas Savienoto Valstu vēstniecības Rīgā iniciatīvas sadarbībā ar Iekšlietu ministriju, Ģenerālprokuratūru, Tiesu administrāciju un biedrību “Patvērums “Drošā māja”” Rīgā, Iekšlietu ministrijā, Čiekurkalna 1.līnija 1, 2015.gada 22.septembrī notiks konference – mācības par upuru tiesību ievērošanu cilvēktirdzniecības lietās, kuras laikā notiks diskusijas, informācijas un labās prakses apmaiņa par upuru tiesībām, uz upuri vērstas pieejas piemērošanu cilvēktirdzniecības lietās pirmstiesas izmeklēšanas un iztiesāšanas stadijā, par upura intervēšanu, kā iedrošināt upurus un lieciniekus sniegt liecības, nepakļaujot tos atkārtotai viktimizācijai.

Ar pieredzi un labās prakses piemēriem pasākuma dalībniekus iepazīstinās ASV federālā tiesnese Virdžīnija Kendalla (Virginia M. Kendall), savukārt par praksi Latvijā stāstīs Ģenerālprokuratūras un biedrības “Patvērums “Drošā māja”” pārstāvji. Mācību ietvaros plānots darbs grupās un lomu spēles. Tiek plānots, ka mācībās piedalīsies policisti, prokurori, tiesneši, ministriju, nevalstiskā sektora un plašsaziņas līdzekļu pārstāvji.

Iekšlietu ministrija aicina plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus piedalīties mācībās, dalību piesakot, nosūtot informāciju uz elektroniskā pasta adresi lasma.stabina@iem.gov.lv. Papildus informāciju iespējams saņemt, zvanot uz tālruņa numuru 67829674 (Lāsma Stabiņa, Iekšlietu ministrijas Nozares politikas departamenta vecākā referente). Vietu skaits ierobežots.

Valsts informatīvais resurss par cilvēktirdzniecības mazināšanas tēmu un aktualitātēm Latvijā