Notikumu kalendārs - Augusts, 2020

Iekšlietu ministrijā informēs par cilvēktirdzniecības apkarošanas aktualitātēm

03.09.2014

Piektdien, 5.septembrī, no plkst. 13.00 līdz 15.00, Iekšlietu ministrijā, Čiekurkalna 1.līnijā 1, Rīgā, notiks darba grupas sanāksme “Cilvēku tirdzniecības novēršanas pamatnostādņu 2014. – 2020.gadam” īstenošanas koordinēšanai.

Sanāksmē tiks pārrunāti aktuālie jautājumi un problēmas, kas skar cilvēku tirdzniecības novēršanu un apkarošanu Latvijā, kā arī pamatnostādņu īstenošanas gaita. Savukārt biedrība „Resursu centrs sievietēm „Marta”” iepazīstinās klātesošos ar jaunākā pētījuma datiem “Rekrutēšana cilvēku tirdzniecībai un sievietes tēls interneta vidē”.

Sanāksmē piedalīsies Amerikas Savienoto Valstu vēstniecības Rīgā vice konsuls Džonatans Pozners (Jonathan Posner), kurš informēs sanāksmes dalībniekus par ASV Valsts departamenta 2014.gada novērtējumu par Latvijas valdības centieniem cilvēku tirdzniecības novēršanā un apkarošanā, kā arī rekomendācijām un Rīcības plānu, lai tos uzlabotu.

Jau ziņots, ka Ministru prezidente Laimdota Straujuma darba grupu izveidoja 2014.gada 25.augustā, tajā apvienojot pārstāvjus no astoņām nozares ministrijām (Iekšlietu, Tieslietu, Labklājības, Ārlietu, Veselības, Ekonomikas, Kultūras, Izglītības un zinātnes), sešām valsts un pašvaldības iestādēm (Tiesībsarga biroja, Valsts darba inspekcijas, Nodarbinātības valsts aģentūras, Rīgas domes Labklājības departamenta, Rīgas Pašvaldības policijas, Latvijas pašvaldību savienības), tiesībaizsardzības iestādēm (Ģenerālprokuratūras, Valsts policijas), Iekšlietu ministrijas dienestiem (Valsts robežsardzes, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes, Iekšlietu ministrijas Informācijas centra) un piecām nevalstiskajām organizācijām (biedrības „Patvērums „Drošā māja””, biedrības „Resursu centrs sievietēm „Marta””, biedrības “Par brīvu Vidzemi no cilvēku tirdzniecības”, biedrības “Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācija” un Starptautiskās Migrācijas organizācijas (IOM) Rīgas biroja).

Mediju iespēja: plašsaziņas līdzekļu pārstāvji tiek aicināti uz preses brīfingu pēc sanāksmes, plkst. 15.00.

Valsts informatīvais resurss par cilvēktirdzniecības mazināšanas tēmu un aktualitātēm Latvijā