Notikumu kalendārs - Augusts, 2020

ASV valsts sekretārs 27.jūlijā Vašingtonā godinās "Patvērums "Drošā māja"" juristi Gitu Miruškinu

24.07.2015

ASV Valsts sekretārs Džons Kerijs šā gada 27. jūlijā plkst. 10:00 Valsts departamentā Vašingtonā atvērs 2015. gada ziņojumu „Par cilvēktirdzniecības novēršanu”. Svinīgā ceremonijā sekretārs Kerijas godinās šī gada Varoņa balvas ieguvējus, kuru vidū ir arī nevalstiskās organizācijas „Patvērums „Drošā māja”” juriste Gita Miruškina.

Juriste G.Miruškina ir to astoņu aktīvistu starpā, kas no visas pasaules izvēlēti balvai par pašaizlīdzīgu darbu, piedaloties globālajā cīņā pret moderno verdzību. Miruškinas kundze ir veltījusi savu dzīvi, palīdzot cilvēktirdzniecības upuriem un veicinot izpratni par cilvēktirdzniecības juridiskajiem aspektiem Latvijā un ES. Viņa ir pirmā latviete, kam ASV Valsts sekretārs pasniegs ziņojuma „Par cilvēktirdzniecības novēršanu” Varoņa balvu.

Pēdējo sešu gadu laikā Gita Miruškina kā biedrības "Patvērums "Drošā māja"" juriste ir sniegusi palīdzību vairāk nekā 150 cilvēktirdzniecības upuriem un pārstāvējusi tos gandrīz 30 tiesas procesos, ieskaitot Latvijā pirmo cilvēktirdzniecības prāvu – nozīmīgu juridisku procesu, kas joprojām nav noslēgusies. Tāpat viņa darbojas arī kā viena no 24/7 Uzticības tālruņa cilvēku tirdzniecības mazināšanai 28612120* operatorēm, kas ikdienā iedzīvotājiem sniedz konsultācijas par cilvēku tirdzniecības problemātikas jautājumiem. Statistika: šī gada sešu mēnešu laikā Uzticības tālruņa operatori snieguši jau 107 konsultācijas, savukārt pērn visa gada laikā sniegtas kopumā 220 konsultācijas par cilvēku tirdzniecību. Visbiežāk konsultācijas tiek sniegtas par fiktīvo laulību gadījumiem.

Lai izteiktu atzinību par biedrības "Patvērums "Drošā māja"" komandas darbu cilvēktirdzniecības mazināšanā un sveiktu G.Miruškinu ASV Valsts departamenta vārdā, šā gada 2.jūnijā savā pirmajā ārvalstu vizītē Latvijā organizāciju apmeklēja ASV ģenerālprokurore Loreta Linča (Loretta Lynch). Vairāk informācijas ŠEIT<<

Kā noteikts Cilvēktirdzniecības upuru aizsardzības likumā, ASV Valsts departaments ikgadējā ziņojumā izvērtē visas pasaules valdību darbu, cīnoties ar šo modernās verdzības formu. Šīgada ziņojumā – 15. pēc kārtas – apskatīts 188 valstu un teritoriju, arī ASV, paveiktais darbs. Tāpat šogad aprit 15. gadadiena kopš Cilvēktirdzniecības upuru aizsardzības likuma pieņemšanas.

*Latvijā pirmā diennakts Uzticības tālruņa (+371) 28612120 līnija tika izveidota 2013.gada augustā projekta „Biedrības „Patvērums „Drošā māja”” darbības atbalsta programma cilvēku tirdzniecības mazināšanai Latvijā”, ko finansē EEZ finanšu instruments un Latvijas valsts, ietvaros. Projekts tiek īstenots kopš 2013.gada jūlija un ilgs līdz 2015.gada 31.decembrim. Kā mērķa grupa projektā ir iesaistīti „Patvērums „Drošā māja”” biedri, darbinieki, brīvprātīgie, kā arī citas nevalstiskās organizācijas. Vairāk par EEZ finanšu instrumenta programmu "NVO fonds" lasiet šeit  EEZ Finanšu instrumenta mājas lapa Latvijā: http://www.eeagrants.lv EEZ Finanšu instrumenta oficiālā mājas lapa: http://www.eeagrants.org. Par publikācijas saturu atbild biedrība "Patvērums "Drošā māja"". 

Papildinformācija masu medijiem: 

Ilze Millere, ASV vēstniecība Rīgā, Preses un kultūras nodaļa, e-pasts: MillereI@state.gov

Rasa Saliņa, NVO "Patvērums "Drošā māja"", e-pasts: rasa.salina@gmail.com

Valsts informatīvais resurss par cilvēktirdzniecības mazināšanas tēmu un aktualitātēm Latvijā